Susanna On the Go

Pensionäride linn Cuxhaven ja kommuunielu Bremenis

Pärast öist Cuxhavenisse jõudmist oli aeg pakkida oma asjad ning pesta laev puhtaks, et järgmistele sõidulistele meist mingit märki ei jääks. Teised meeskonnaliikmed jäid veel laeva, kuid meid Sandriga oodati juba Bremenis, nii vinnasime kotid selga ja jätsime hüvasti nii purjeka kui oma reisikaaslastega.

Cuxhaven olevat küll tähtis sadamalinn, kuid meile jättis ta natukene väljasurnud pensionäride linna mulje. Minule isiklikult küll väga meeldivad väljasurnud pensionäride linnad! Need on alati rahuliku tempoga aedlinnad, kus on pisikesed kohvikud ja terviserajad kepikõndijatele. Täpselt seda oli ka Cuxhaven. Istusime plaani pidamiseks ühte nendest pisikestest kohvikutest maha ja nautisime värsket apelsinimahla… ja raudselt kohviku noorimad külastajad olemist! Kusjuures üle paari kuu jälle Saksamaal olles (nojah, kui hiljutised Berliin ja Helgoland välja arvata), saime me kahepeale isegi keelega hakkama… Noh, nii palju, et mahla tellida. Selles mõttes on alati tore Saksas olla, et isegi vähese praktika peale hakkab keel jälle meelde tulema.

Igatahes, Cuxhavenist hakkasime üsna kiiresti Bremeni poole hääletama. Leidsime väga-väga ebasoodsa koha, kuid paraku polnud paremat ka võtta, seega lihtsalt lootsime parimale. Ja uskumatu, kuid saimegi pigem ruttu auto peale! Esimene mees rääkis vaid saksa keeles, sõitis autobahn’il 180-190-ga ja saime 50 km edasi nigu niuhti. Mõni minut pärast mahapanekut võttis meid peale juba uus auto. Selle juht oli ülikooli professor, kes tuli just… oma 5-nädalaselt purjereisilt Läänemerele! Ta oli alles sel kevadel endale jahi ostnud ning tegid naisega esimese pikema sõidu. Nagu ka arvata, jätkus meil ühiseid jututeemasid kuni sõidu lõpuni. Saime temaga otse Bremeni kesklinna, kus meid host juba ootamas oli.

14233319_1304054182946118_23962029_o-1
Meie Bremeni neighbourhood

Meie hostiks oli üks Indiast pärit üliõpilane Padmanabhan (hahaha, jep. Ta ütles, et kõik kutsuvad teda Pauliks), kes tegi Bremenis oma magistrikraadi, kuid töötas Hamburgis ja pidi nende kahe linna vahel reisimiseks iga päev üle 4 tunni rongiga sõitma. Paul elas ülikooli korteris, kus elasid lisaks temale veel kuskil 8-10 inimest, täpset arvu ei osanud keegi öelda. Tegu oli väga-väga värvilise kommuuni tüüpi kohaga, kus kõik seinad olid kirevaks värvitud ja täis joonistatud, värvilised jõulutulede tüüpi tulukesed põlesid igal pool ja elutoas ning rõdu peal oli kokku vähemalt 6 diskokuuli. Igal õhtul valmistas üks elanikest kogu seltskonnale õhtusöögi, tähtsad teated tualettpaberi lõppemise ja korteriomaniku külastuse kohta jäeti köögis tahvlile, kuid muidu ei tundunud sealne seltskond just kuigi tihedalt omavahel kokku puutuvat. Paljud lahkusid kodust juba kell 6 ja läksid õhtul otse magama. Huvitav oli jälgida sellist kampa koos elamas ja toimimas.

14247698_1304054136279456_2115725885_o-1
Otse kodu kõrval asuv park ja hotell ja tiik ja purskkaev ja mina

Meie võtsime oma kolmepäevast Bremeni külastust väga rahulikult. Ainus kohustuslik osa oli Bremeni linna moosekantite üles leidmine, et süda võiks rahul olla. Muu aja veetsime lihtsalt mõnuga võttes – hommikuid nautisime korteri avaral rõdul, hiljem jalutasime parkides ja vanalinnas, jõime kohvi (ausalt mitte ainult Starbucksis) ja käisime söömas ning püüdsime veel suve viimastel päevadel puhata, enne külma Eestisse kooli ja tööle naasmist.

dsc_0284
Imearmsad hirvekesed Bremeni kesklinnas asuvas pargis

Linnast ma eriti pilte ei teinud, sest see lihtsalt ei avaldanud kuigi sügavat muljet. Bremen ise jättis kuidagi… Räpase, lärmaka ja korratu mulje. Võib-olla oli ka kontrast merega lihtsalt nii suur. Seetõttu nautisimegi linna parema meelega mõne kohviku akna taga, lugesime raamatuid ja suhtlesime kodustega.
Pärast kolmepäevast puhkust tuli aga meilgi asjad kokku pakkida, oma seljakotid jälle käsipagasisse mahutada ja tagasi Eestisse sõita. Järjekordne, selle aasta ei-tea-mitmes reis oli edukalt lõpetatud!

14247722_1304053849612818_751620953_o

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to Top