Susanna On the Go

Saksamaaaa

Meie reisi esimene, kõige lühem, etapp on läbi.

Laupäeval lendasime Sandriga Tallinnast Düsseldorfi, seljas suured kotid, mis nüüd mõneks ajaks meie koduks saavad.
Maandudes püüdsime kohe hääletama hakata, proovides õnne pea poolteist tundi erinevate lennujaamast väljuvate teede peale. Lõpuks peatus meie juures mehhiklanna, kes inglise keelt ei osanud, meie sihtkohta ei teadnud ja ei osanud ka ise öelda, kuhu sõidab, kuid otsustasime siiski peale hüpata ja vaadata, mis juhtub.

Juhtus see, et… Kahekümne minuti pärast sõitsime üle Hollandi piiri! Naine, oma uhke uue BMW ja hullumeelse sõidustiiliga pani meid maha Nijmegeni linnas ja sealt pidime edasi ise saama. Kahepeale mõtlesime välja, kuhu suunas umbes Bocholt, meie sihtkoht jääda võiks ja hakkasime jälle hääletama.
Seekord, umbes tunni aja pärast, kui juba täitsa pimedaks oli läinud, peatus meie juures auto, mille juhiks olev hollandlanna kutsus meid enda koju ööbima. Oli külm ja pime ja kole, nii et võtsime rõõmuga võõra pere külalislahkuse vastu. Lapsed olid nii elevil, pisemad muudkui itsitasid (8 ja 6).

Järgmisel hommikul viis pereisa Ivo meid Saksamaale, Klieve lähedale. Edasi saime juba päris hõlpsasti ja jõudsime kell 15 minu lapsepõlvelinna Bocholtisse. Jalutasime Berti&Beate poole, kes meid juba ootasid. Nende juures oli nii tore, Bert näitas meie vana maja, lasteaeda, linnaväljakut ja palju muud. Käisime igavest lemmikut spagettijäätist söömas ja nautisime mõnusalt suvist Saksamaad.

Järgmise pärastlõunal viis Bert meid lennujaama, mille kõrval esimest korda sel aastal telkisime. Päris soe oli, jäime isegi vihma kätte, aga telk pidas üllatavalthästi niiskust.

DSC_3491DSC_3495DSC_3510DSC_3509

 

Nüüd oleme juba teist päeva Maltal. Hetkel oleme maailma kaunis kohas, hästi rahulikul kõrvaltänaval, mis on täis uhkeid holiday apartment’e. Meie elame ühe kohaliku mehe juures, peavarju ja toidu eest teeme päevas 4-5 tundi tööd. Lähipäevil peaksime kolima 5km kaugusele randa Golden Bays, kus ta kasvatab marju ja juurvilju.
Praegu on siin maasikahooaeg! Ja õues on nii-nii soe.

 

DSC_3550

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to Top