Susanna On the Go

Viimased tunnid merel ja Cuxhaven

Sõitsime Helgolandist umbes kella 17 ajal välja ja ega enam ei raatsinudki keegi eriti kajutis olla ning puhata. Istusime terve seltskonnaga koos, rääkisime juttu, laulsime, tegime pilte ja lihtsalt nautisime. Terve sõidu jooksul oli ilm meiega väga armuline, ei saanud me eriti ei vihma ega tormi (hehe, tegelikult teine vahetus natuke vihma ja äikest sai, aga minu vaht oli siis mõnusasti soojas kajutis põõnamas) ja see jätkus ka viimasel päeval. Laine oli meie jaoks küll üsna suur – 2-3 meetrit, aga Põhjamerel ei ole muidugi see veel mingi laine. Meilgi oli lihtsalt vahva koos merega üles-alla sõita.

dsc_0235

Kui nädal varem sõitu alustades purjetasime üle kahe ööpäeva nii, et ühtki teist alust ei näinud ning ainus märk sellest, et mujal ka elu käib, olid naftaplatvormid ja tuulepargid keset merd, siis seekord oli lugu teine. Pidime sõitma üle praamiteede, vaadates et hiiglaslikele cargo-laevadele ette ei jääks, palju oli majakaid ja poisid ja igasuguseid muid mere-tsivilisatsiooni näitavad märke. Kallas hakkas järjest lähemale jõudma.
Meie viimane päikeseloojang laeval oli üsna tuuline.

dsc_0184

dsc_0178dsc_0192dsc_0201

Õues läks järjest pimedamaks ning kaldatuled tulid aina lähemale. Nägime Cuxhavenit vist juba oma tund aega enne randumist. Teised olid juba magama läinud ning minu vahetus aitas jahil sadamasse jõuda. Õnneks olime vahepeal usinasti õppinud ja minu mitte-kuigi-raske-ülesanne laeva vendritega turvata, et ta sildumisel vastu kaid või kõrvalolevat purjekat ei põrkaks, õnnestus igati edukalt. Ülejäänud protsess oli keerulisem, sest liigses meeskonna usinuses oli laeva kaiots ära puhitud-sõlme seotud, nii et vajalikul hetkel ei olnud võimalik laeva sellega kai külge siduda.
See tegi sildumise küll pingemaks, kuid õnneks meie tubli kapten lahendas olukorra kiiresti ning üsna pea saimegi oma kajutitesse magama minna.
Täiesti augusti lõpus, südaööl, olime jõudnud oma purjereisi viimasesse sadamasse, Cuxhavenisse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to Top